Keď R. Fico tvrdí pravý opak toho, čo prijala vláda

Autor: Juraj Káčer | 13.12.2015 o 21:31 | Karma článku: 6,41 | Prečítané:  1371x

Vedeli ste, že Slovensko má Národný akčný plán boja proti terorizmu na roky 2015 – 2018 (NAP)? Tento dokument má 17 strán, jeho autorom je Ministerstvo vnútra SR a jeho znenie schválila koncom apríla tohto roku jednomyseľne vláda.

Podľa  NAP je jedným z dôležitých nástrojov  boja proti terorizmus prevencia pred radikalizáciou. Dokument zároveň konštatuje, že jej podstatná časť prebieha na internete, ktorý je v dnešnej dobe najrozšírenejším a najefektívnejším informačným médiom. Zvýšenú pozornosť je preto potrebné venovať monitoringu webových stránok, džihádistických fór a populárnych sociálnych sietí.

Jediná slovenská webová stránka, ktorá sa podľa NAP venuje bližšie islamu, bola zriadená v roku 2013  a je na tejto adrese - Sharia4Slovakia.szm.com. Stránka obsahuje niekoľko sekcií – jej ciele, známe výroky proroka Mohammeda a prepojenia na niektoré ďalšie webové stránky zamerané na islam na Slovensku, ako aj profil skupiny na sociálnej sieti Facebook. Ako jeden z cieľov webovej stránky sa uvádza snaha napraviť pokrivené vnímanie pojmov ako islam, džihád a šaría. Charakter stránky je umiernený a doposiaľ na nej neboli zaznamenané žiadne radikálne prejavy, ani neboli zistené žiadne poznatky nasvedčujúce protiprávnemu konaniu.

Zaujímavejším je v akčnom pláne hodnotenie slovenskej komunity moslimov. Podľa NAP sa moslimská komunita pôsobiaca v Slovenskej republike prejavuje ako umiernená. Jej predstavitelia sa dlhodobo vyhýbajú radikálnym prejavom a vyjadreniam k aktivitám islamistov v konfliktných zónach. Možným rizikom sú radikálne islamistické materiály voľne prístupné na internete, ako aj zahraniční duchovní navštevujúci a prednášajúci v slovenských modlitebniach.

Pán premiér, predtým, ako sa postavíte pred kamery, prečítajte si pozorne svoj vlastný materiál, ktorý ste na zasadnutí vlády SR schválili. Z neho jasne vyplýva, že viac ako na sledovanie  2 000 moslimov žijúcich na Slovensku sa zamerajte na  zahraničným duchovných, ktorí chcú u nás prednášať. Skúste  lepšie monitorovať slovenský web, sociálne siete a nie poukazovať  na mierumilovnú a neškodnú stránku Sharia4Slovakia.szm.com. Podobne pri prijímaní väzňov z Guantanama neklamte slovenskú verejnosť, že ide o pacifistov, keď viete, že ide o problémové živly, ktoré treba dlhodobo monitorovať. 

Pán premiér, pri mediálnych vystúpeniach v boji proti terorizmu ste na čele v navrhovaní jednoduchých riešení. Tým však neustále dokazujete, že téma boja proti terorizmu je pre vás výlučne spôsobom ako získať lacné politické body v predvolebnom boji. Ste všetko ostatné, len nie efektívnym bojovníkom proti terorizmu. Ak by mala stáť bezpečnosť Európy  na vás, pokojne by som nespal.  

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Sagan či Hantuchová sa budú plateniu daní vyhýbať ťažšie

Ministerstvo chce zabrániť presunu ziskov.


Už ste čítali?